Opłaty za korzystanie ze środowiska

 

Przepisy ustawy Prawo ochrony środowiska   nakładają obowiązki   związane z opłatami za korzystanie ze środowiska. Wraz z wyliczeniem opłat należy złożyć sprawozdanie. Wyliczanie opłat i wzory sprawozdań określają odpowiednie rozporządzenia.

Opłaty i sprawozdania są wnoszone na konto odpowiedniego Urzędu Marszałkowskiego.

Dla określonych rodzajów działalności, oraz w przypadkach gdy wyliczona kwota opłaty jest niewielka nie ponosimy opłat, składamy jedynie sprawozdanie.

Od 1 stycznia 2018 r. zmieniają się zasady dotyczące opłat za pobór wód i odprowadzanie ścieków. Opłaty będą ponoszone na konto nowo powstałej instytucji jaką są WODY POLSKIE.
Czy słyszałeś o tych zmianach? Jeżeli nie skontaktuj się z nami telefonicznie bądź mailowo a my wyjaśnimy jak należy naliczać poprawnie opłaty. Istnieje też możliwość całkowitego zlecenia nam przygotowania sprawozdania, co zwolni Państwa firmę ze zmartwień czy dobrze zostały wyliczone przedmiotowe opłaty. Opłaty za korzystanie ze środowiska ponosimy za:

  • wprowadzanie gazów lub pyłów do powietrza;
  • składowanie odpadów.
  • Nowe opaty dla WÓD POLSKICH od 2018 r. za
  • pobór wód;
  • wprowadzanie ścieków do wód lub do ziemi;

Więc jeżeli posiadasz np. samochód, kotłownię, studnię czy też odprowadzasz wody deszczowe z parkingu do rowu jesteś zobowiązany do ponoszenia opłat i składania sprawozdań.

 

Dlatego właśnie proponujemy Państwu kompleksowe rozwiązanie tego problemu poprzez profesjonalne wyliczanie opłat i przygotowywanie sprawozdań o korzystaniu ze środowiska. Skontaktuj się z naszym działem rozliczającym opłaty wysyłając na maila sekretariat@cios.com.pl dodając w tytule OPŁATY wypełniony skrócony formularz w jaki sposób firma oddziałuje na środowisko. Po otrzymaniu formularza skontaktujemy się z Państwem celem uzgodnienia wszystkich danych dotyczących przygotowania niezbędnego sprawozdania.